Leczenie kanałowe Warszawa – profesjonalne zabiegi endodontyczne

Leczenie kanałowe, nazywane również leczeniem endodontycznym, to zaawansowany zabieg stomatologiczny, którego celem jest usunięcie zakażonej, uszkodzonej miazgi zęba, tkanki znajdującej się wewnątrz komory i kanałów korzeniowych. Usunięcie zakażonej miazgi jest niezbędne, aby uniknąć konsekwencji zdrowotnych, takich jak ból, obrzęk, a nawet utrata zęba. W naszym gabinecie podchodzimy do leczenia kanałowego z najwyższą precyzją, wykorzystując nowoczesne technologie i techniki, które pozwalają na przeprowadzenie zabiegu w sposób skuteczny, bezbolesny i przewidywalny.

Kiedy jest potrzebne leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe staje się konieczne, gdy miazga zęba ulegnie zakażeniu, zapaleniu lub martwicy. Przyczyną tego stanu może być głęboka próchnica, uszkodzenie mechaniczne zęba (np. złamanie) czy wielokrotne, rozległe zabiegi na zębie. Objawy, które mogą wskazywać na konieczność leczenia kanałowego, to przede wszystkim:

  • silny, pulsujący ból,
  • nadwrażliwość na ciepło i zimno,
  • obrzęk tkanek przyzębia
  • obecność przewlekłej zmiany okołowierzchołkowej
  • obecność ropnia przyzębnego lub przetoki

Jeśli ząb nie zostanie poddany odpowiedniemu leczeniu, infekcja może przeniknąć do kości szczęk otaczających korzeń, co będzie prowadzić do dalszych, nawet ogólnoustrojowych, problemów ze zdrowiem.

Alternatywą dla leczenia endodontycznego jest usunięcie zęba.

Endodoncja Warszawa – co nas wyróżnia?

Jesteśmy gabinetem stomatologicznym, który bazuje na wytycznych medycyny i stomatologii opartej na dowodach naukowych (EBM), jak również nowoczesnym sprzęcie takim jak mikroskop zabiegowy, rotacyjny system opracowania kanałów korzeniowych czy system obturacji płynną falą gutaperki. W naszej pracy dbamy przede wszystkim o komfort i bezpieczeństwo pacjenta. W naszych gabinetach przeprowadzamy zarówno leczenie kanałowe pierwotne, jak i powtórne (tzw. ReEndo). W przypadku Re-endo mówimy o konieczności ponownego oczyszczenia i opracowania kanałów zęba w przypadku, gdy wcześniejsze leczenie okazało się nieskuteczne lub doszło do ponownego zakażenia systemu kanałowego.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa

W Warszawskiej Stomatologii korzystamy z mikroskopu zabiegowego, który pozwala na dokładne opracowanie nawet najcieńszych i najtrudniej dostępnych kanałów korzeniowych. Mikroskop zwiększa pole widzenia i umożliwia pracę pod dużym powiększeniem, dzięki czemu stomatolog może dostrzec wszelkie szczegóły anatomiczne kanałów i precyzyjnie usunąć zakażoną miazgę.

W naszej pracy korzystamy z rotacyjnych systemów udrażniania kanałów oraz technologii wypełniania kanałów płynną gutaperką. Serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów zlokalizowanych w Warszawie, w celu odbycia konsultacji i podjęcia odpowiedniego leczenia. Na miejscu oferujemy indywidualne podejście i komfortowe warunki.

Zachęcamy do zapoznania się z opisami leczenia prowadzonego przez zespół naszych lekarzy.

Pacjent zgłosił się do gabinetu w celu zaopatrzenia złamanego zęba (kła) w koronę protetyczną. W badaniu radiologicznym widoczna jest resorpcja materiału wypełniającego kanał po dawnym leczeniu endodontycznym oraz tworząca się zmiana zapalna w okolicy wierzchołka korzenia; z uwagi na konieczność wykorzystania zęba jako filar protetyczny przeprowadzono powtórne leczenie kanałowe (ReEndo) z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi rotacyjnych oraz mikroskopu zabiegowego. Kanał wypełniono szczelnie techniką obturacji płynną falą gutaperki (wypełnienie na ciepło).
Ząb posłużył do stabilnej odbudowy protetycznej.

lek. dent. Karolina Siatkowska

Pacjent zgłosił się do gabinetu podając silny ból lewej połowy twarzy oraz objawy zapalenia zatoki szczękowej, od trzech tygodni pojawiały się również dolegliwości bólowe górnej „szóstki”. W badaniu radiologicznym, tomografii stomatologicznej (CBCT,) widoczne są zmiany zapalne okołowierzchołkowe oraz zębopochodne zapalenie zatoki szczękowej, wywodzące się z infekcji miazgi, głębokiej próchnicy zęba szóstego.  

Z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi oraz mikroskopu zabiegowego podjęto leczenie endodontyczne. Leczenie odbyło się bezboleśnie w skutecznym znieczuleniu miejscowym. Ból twarzy ustąpił tego samego dnia.

W wykonanej tomografii kontrolnej, po okresie 6 miesięcy gojenia, widoczne jest prawidłowe, szczelne wypełnienie kanałów korzeniowych, całkowite wygojenie zmian zapalnych okołowierzchołkowych oraz zdrowa zatoka szczękowa.

lek. dent. Karolina Siatkowska

Masz pytania lub chcesz się umówić na wizytę?

Zapraszamy do kontaktu lub wizyty w naszych gabinetach.